Přáníčka a dárková balení

Nabízíme stylová dárková balení a přání v různém provedení.

Vybrat si

Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 14 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GLS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr Černošice zdarma

Při objednávce nad 1.500 Kč doprava zdarma!

10 trendů v nakupování dárků pro seniory

10 trendů v nakupování dárků pro seniory

Trh s dárky pro seniory se neustále vyvíjí. Pryč jsou doby, kdy jste jim koupili papuče a měli vystaráno. Dnes je třeba více zapojit kreativitu a opravdu se zamyslet, jaká babička či dědeček je a co by jim udělalo největší radost. Nelze samozřejmě přesně říci, jakým směrem se trh bude dále vyvíjet, nicméně dle současných trendů lze alespoň přibližně odhadnout, o co bude největší zájem.

Vzpomínkové a retro věci

Vzpomínky jsou v případě babiček a dědečků velmi silné a vyvolávají mnoho emocí.  Postupem času však řada vzpomínek upadne v zapomenutí a je to obrovská škoda, protože to, co zažili může být obrovským zdrojem ponaučení. Z tohoto důvodu neustále vzrůstá na popularitě tato kategorie. Co v ní můžeme například nalézt? Rozhodně bychom Vám doporučili knižní bestsellery vytvořené přímo v Babičkářství - vzpomínkové knihy Babičko, vyprávěj, Dědečku, vyprávěj a Maminko, vyprávěj o vaření. Pokud je zatím neznáte, podívejte se na tento článek

Alternativou může být retro hra pro celou rodinu Jak to tenkrát bylo?”. Byla vydaná teprve v říjnu 2016, rychle si však získala místo u řady rodin při oslavách a sešlostech. Na závěr máme další tip, jak vyvolat řadu hezkých vzpomínek u našich prarodičů. Na webu máme sekci retro hraček, se kterými si naše babičky a dědečkové hráli zamlada. Jde například o traktor Zetor či sluníčko sedmitečné na klíček. Můžeme potvrdit, že jsou velmi oblíbené a například v prosinci když jsme měli vánoční stánek na Andělu s našimi produkty, tak tyto retro hračky poutaly vedle knížek největší pozornost.

Kniha vzpomínek Babičko, vyprávěj

Elektronika

Pryč jsou doby, kdy se babičky štítily veškeré elektroniky a stále bojovaly s tím, že ON tlačítko je spustit a OFF znamená vypnout. Dnešní babičky a dědečkové se mnohem více sžili s moderní dobou a tento trend stálá narůstá. Podle průzkumů již 77 % lidí nad 65 let používá mobilní telefon. V drtivé většině případů se jedná o mobily pro seniory, avšak ani moderní smartphony nejsou výjimkou. Další ne úplně očekávanou novinkou je vzrůstající zájem o tablety pro seniory. Díky své jednoduchosti a přizpůsobení pro seniory dokonce v oblibě mnohdy předčí klasické počítače a notebooky.

Dovolené a výlety pro seniory

Když chcete darovat opravdu hodnotný dárek, tak jsou velkým trendem dovolené pro seniory, případně výlety. Hodí se to zejména k významnějším událostem, jako je např. zlatá, stříbrná či diamantová svatba. Nemusíte jim však darovat zrovna dovolenou na Kanárských ostrovech - babičce s dědou často udělá větší radost i prodloužený víkend v Jižních Čechách, kde se zrelaxují a přijdou na jiné myšlenky. Velmi oblíbeným dárkem jsou také pobyty v lázních.

Zážitkové dárky

Na první pohled to může vypadat zvláštně. Co do této kategorie lze všechno zařadit? Co takhle dědečkovi splnit jeho životní sen a darovat mu let balónem? Či tandemový seskok? Vyhlídkový let letadlem? Ano, může to znít šíleně, ale pokud Vaše babička či dědeček jsou na tento typ zábavy, tak to může být trefa do černého. Pokud prarodiče preferují spíše relax, tak co jim darovat masáž či welness pro dva? Posledním naším tipem jsou gurmánské dárky. Co darovat například večeři v luxusní restauraci, poukaz na místní specialisty či degustační menu? Pro gurmány skvělá volba!

Vzdělávání

Jedním z naprosto zásadních trendů u seniorů je velká obliba vzdělávání. Vysoké školy otevírají další a další předměty na univerzitách třetího věku a poptávka po nich stále vzrůstá. Babičky a dědečkové se s chutí vrhají zejména do studia jazyků, historie, psychologie, práce s počítačem či náboženství. Alternativou může být kurz či přednáška zaměřené na téma, o které se babička či dědeček zajímá či jej alespoň láká a pomůže mu to rozšířit obzory. V dnešní době se nabízí podobných kurzů či přednášek nepřeberné množství.

Vzdělávání je u seniorů stále oblíbenější

Dárky s osobní hodnotou

Tento typ dárků byl vždy oblíben a neočekáváme, že se to někdy v nejbližších letech změní. Nic neudělá takovou radost, jako dárek s osobní hodnotou. A co si pod tímto pojmem představit? Může jít o vlastnoručně vyrobené dárky, ale například i darovat babičce poukaz na rodinné focení. Můžete také darovat již zhotovené rodinné fotky ve stylovém rámečku. Dnes vzniká spousta nových dárků s vlastním designem - na hrníček, tričko či třeba pexeso. Kdo preferuje tradičnější dárky, může dát třeba polštářek s věnováním babičce či dědečkovi.

Nahřívací polštářky s věnováním

Zdravotní a praktické pomůcky

Zdravotní a praktické pomůcky patří zřejmě k vůbec nejčastějším typům dárků hlavně z důvodu velmi praktického využití.  Co může být lepším dárkem, než něco, co usnadní seniorovi život? Dárků v této oblasti je obrovské množství, jmenujme si například dávkovač na léky, pomocníky na oblékání ponožek, podavač předmětů s magnetem či XL nůžky na nehty pro seniory. Tuto kategorii máme přímo na Babičkářství a naleznete v ní řadu inspirace. Mrkněte se sami ZDE.

Dárky pro aktivní seniory

Dnešní senioři i ve vyšším věku zůstávají velmi aktivní. Věnují se sportům, koníčkům, chodí na srazy a mnoho dalších aktivit. Další vhodnou oblastí je proto výběr dárku dle koníčků a zálib daného člověka. To není nic překvapivého a je to určitě dobrou volbou. Můžete je však podpořit i v koníčkách, kterým se zatím nevěnovali, ale přitom o nich stále mluví, jen tam chybí větší motivace. Na tohle jsou krásným příkladem krokoměry, které jsou překvapivě velmi oblíbené právě u seniorů, jak jsme vám psali ZDE. Babička by například ráda chodila na procházky, ale stále jí chybí větší motivace. A právě krokoměry tento problém řeší. Člověk je od přírody soutěživý typ a když má možnost sledovat kolik ušel kroků, jak moc se zlepšil či například porovnávat svoje výsledky s ostatními - hned získává další motivaci k tomu vyrazit ven na čerstvý vzduch.

Zdravé pochutiny

Devátý trend se rozhodně netýká jen dárků pro seniory, ale je obecný a týká se celé naší společnosti. Kvalita jídla bohužel upadá, původně přírodní výrobky jsou nahrazovány chemickými, lidé nemají čas pěstovat na zahrádce vlastní ovoce a zeleninu, statkáři se vztahem ke zvířatům a přírodě byli vytlačováni velkochovy. Nicméně zájem lidí o podomácku vyrobené potraviny naštěstí stoupá a bude stoupat i nadále. I my v Babičkářství chceme tyto poctivé živnostníky podpořit, a proto nabízíme některé zdravé pochutiny. Mrkněte se na ně ZDE.

A co bude desátým trendem?

Čas. Můžete dát babičce a dědečkovi sebevíc dárků, ale vždy je pro ně naprosto zásadní, abyste si na ně našli dostatek času a užili si jej spolu. Ač to není dárek v plném slova smyslu, my jej považujeme za naprosto zásadní. Prosím, najděte si na vaše prarodiče dostatek času, navštivte je či vyrazte spolu někam. Garantuji Vám, že budou šťastní. Mnohem více, než kdybyste jim poslali sebelepší dárek bez osobního kontaktu.

Šťastná rodina

Chybí Vám zde nějaká oblast? Nebo naopak si myslíte, že trend v některé oblasti půjde opačným směrem? Napište nám o tom, budeme moc rádi a článek případně doplníme.

S přáním krásného dne,

David Zoubek

Babičkářství

Zanechat vzkaz

* Jméno:
* E-mail: (nepublikován)
   Web:
* Komentář:
Opište kód