Přáníčka a dárková balení

Nabízíme stylová dárková balení a přání v různém provedení.

Vybrat si

Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 14 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GLS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr Černošice zdarma

Při objednávce nad 1.500 Kč doprava zdarma!

Význam dne matek

Význam dne matek

V kalendáři najdeme v průběhu roku mnoho významných dnů, a proto je jen dobře, že svůj sváteční den mají i všechny maminky. Den matek se po celém světě slaví vždy druhou květnovou neděli, ale je pravda, že o jeho významu tolik lidi už nepřemýšlí.

Den matek sahá až do starověkého Řecka

Na internetu se dočtete, že tento svátek slavíme už od roku 1923. Tedy u nás, ve světě se slaví mnohem déle. Zjistíte, že svátek pochází ze starověkého Řecka, kde se slavil jako svátek plodnosti, a že u nás se o jeho prosazení nejvíce zasloužila Alice Masaryková, dcera prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Co ale tento svátek opravdu znamená pro nás, pro jednotlivé lidi? Co znamená pro Vás?

Většinou se o Dni matek dozvíme jako malé děti, kdy nám tatínek dá kytičku a řekne, ať jdeme mamince popřát ke Dni matek. Spíše je to tedy pro nás dlouho jenom svátek, kdy máme mamince nakreslit obrázek, ale nic moc pro nás neznamená. Toto vnímání se nejspíš změní až s věkem. Tedy především se změní ve chvíli, kdy se také staneme rodičem. Potom pro nás slovo máma začne znamenat mnohem víc. A hlavně konečně pochopíme, co všechno pro nás maminky kdy udělaly, obětovaly a co nás naučily.

Maminka je tu pro nás, buďme i my pro ni

Samozřejmě na to abychom si začali cenit práce a lásky našich maminek, nepotřebujeme datum v kalendáři. Ale hodí se jako připomínka, že všechny důležité věci jsou zadarmo a možná i díky tomu máme tendence je podceňovat a zapomínat. Ale neměli bychom. A tak si všichni
14. 5. 2017 vzpomeňme, prosím, na naše maminky.  Na jejich náruč, obětí, úsměv a pochopení.

Zvedněme telefon, pošleme kytičku anebo ještě lépe: stavme se a užijme si společný čas. Pokud chcete svou maminku i obdarovat nějakou drobností, v našem e-shopu najdete spoustu inspirace. Ať už to bude třeba čokoláda pro maminkukosmetická dárková souprava pro maminku anebo třeba velmi oblíbená vyplňovací knížka Maminko, vyprávěj o vaření, určitě tak uděláte mamince velkou radost.

TIP OD TÝMU BABIČKÁŘSTVÍ.CZ:

Jako malý tip od nás bychom vám rádi doporučili stolní hru „Jak to tenkrát bylo?“. Pokud si říkáte, že ani vy, ani vaše maminka si moc na stolní hry nepotrpíte, budete se divit. „Jak to tenkrát bylo?“ není obyčejná stolní hra, a to neříkáme jenom tak, máme to opravdu vyzkoušené a otestované na klientech i našich přátelích.

Tato hra je velmi jednoduchá a přitom dokonale zábavná. Zajímavé na ní je hlavně to, že se líbí jak seniorům, tak juniorům. Tedy může jí hrát opravdu babička s vnoučaty nebo celá rodina. Princip hry se dá shrnout vlastně do jednoduchého slova: vyprávění. Anebo ještě lépe: povídání si. V dobách, kdy ještě nebyla televize ani rádio, měli k sobě lidé možná o něco blíž. Scházeli se a vyprávěli si. Ať už příběhy ze života anebo třeba pohádky (a samozřejmě drby ;)). Dneska už si spousta rodin tolik nepovídá a naše hra to dokáže změnit… tedy alespoň na tu cca hodinku, kterou ji budete hrát. Pomocí retro obrázků vzpomínáte na životní události vaše nebo vašich blízkých. Vyprávíte si je a potom testujete, kdo si je nejlépe zapamatoval. 

Nejkrásnějším dárkem pro vaše blízké a samozřejmě tedy i pro vaši maminku, je čas strávený s vámi. Čas s rodinou, přáteli a všemi, které máme rádi. A to je právě poselství naší stolní hry „Jak to tenkrát bylo?“, která se snaží spojovat rodiny a pomáhá jim trávit čas společně, příjemně a vesele. A navíc se často dozvíte i různé pikantnosti, které na sebe třeba vaši příbuzní ještě neprozradili.

Zanechat vzkaz

* Jméno:
* E-mail: (nepublikován)
   Web:
* Komentář:
Opište kód