Přáníčka a dárková balení

Nabízíme stylová dárková balení a přání v různém provedení.

Vybrat si

Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 14 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GEIS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma

Při objednávce nad 1.000 Kč doprava zdarma!

Pravidelný trénink paměti se vyplatí v každém věku

Pravidelný trénink paměti se vyplatí v každém věku

Náš mozek funguje podobně jako sval, pokud jej budeme pravidelně trénovat, bude sílit a zvyšovat svou kapacitu. Protože se blíží mezinárodní den Alzheimerovy choroby, který každoročně připadá na 21. září, rozhodli jsme se náš článek zaměřit právě na toto téma.  Jak postupně stárneme, náš mozek potřebuje víc a víc trénovat. Existuje mnoho různých způsobů, jak lidský mozek udržet v kondici a vyhnout se jeho chátrání, případně oddálit projevy nemocí jako je například Alzheimerova choroba. Trénovat mozek nemusí jen senioři a starší lidé, ale můžete začít kdykoliv. A my pro vás máme pár praktických rad a tipů, jak na to.

Učme se od dětí a s dětmi

Vezměte si příklad od dětí. Ty se učí a zároveň procvičují mozek vlastně pořád.

Zkuste to jako děti:

-          Počítejte z hlavy. Procvičte si s dětmi malou násobilku, odečítání a sčítání. Zjistíte, že kalkulačku vůbec nepotřebujete.

-          Hra se slovy. Další možnost, jak procvičovat paměť s dětmi. Mnoho her je založeno právě na tomto principu. Začněte klasickým „slovním fotbalem“, kdy hledáte slova na určitá písmena. Později můžete hru rozšířit tak, že hledáte například země, města, rostliny, jména na stejné písmeno. Další možností jsou křížovky a sudoku, scrabble, hlavolamy a anagramy a mnoho dalších podobných aktivit.

-          Naučte se básničku nebo písničku. Ano, děti se stále učí nové říkanky a většinou jim na to stačí krátká doba. Vám to bude možná trvat o chvilku déle, ale na procvičování paměti je to skvělé.

Náš tip: Vyzkoušet můžete také tento skvělý program pro trénink mozku s názvem Happy Neuron. Program najdete na CDéčku, které obsahuje 20 tréninkových her určených právě pro trénování mozku a paměti.

Buďme kreativní

Odborníci poukazují na to, že lidé, kteří jsou kreativní, ať už pracovně, nebo si najdou tvůrčího koníčka, mají lepší kognitivní funkce. A nemusí se jednat o nic složitého, můžete skládat básničky, vymýšlet příběhy, malovat, plést, šít nebo třeba vymýšlet vlastní originální recepty, vyrobit si třeba ptačí budku, stolek, židli, zkrátka cokoliv vás napadne. Procvičování paměti může být zábava, co říkáte?

A pokud stále ještě váháte, jak nejlépe procvičit svou paměť a zároveň se vzdělat, co třeba přihlásit se na nějaký kurz? Naučte se nový cizí jazyk, zlepšete své schopnosti při práci s počítačem, nebo zkuste třeba dálkové studium – ostatně nikdy není pozdě.

Pár čísel na závěr

- trénovat paměť by měl každý od 25 let výše. Protože již v tomto období se začíná paměť zhoršovat,
- 20 minut – alespoň tolik času bychom měli denně věnovat tréninku paměti, ať už zvolíte jakoukoliv metodu,
- přes 150 tisíc – tolik lidí trpí v ČR Alzheimerovou chorobou. Toto číslo neustále roste. Dvě třetiny pacientů tvoří ženy,
- 8 hodin spánku – toto je minimální doba, kterou bychom měli nechat náš mozek regenerovat,
- 30 minut chůze denně – náš mozek potřebuje nejen psychický trénink, ale také určitou fyzickou zátěž, odreagování se. Zejména starším         lidem, pokud jim to fyzický stav dovolí, se doporučuje alespoň půlhodinová procházka na čerstvém vzduchu každý den,
- 21. září si připomeňte mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Je dobré si uvědomit, že tato nemoc se může dotknout každého z nás.