Přáníčka a dárková balení

Nabízíme stylová dárková balení a přání v různém provedení.

Vybrat si

Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 14 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GEIS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma

Při objednávce nad 1.000 Kč doprava zdarma!

1. října se slavíme Mezinárodní den seniorů

1. října se slavíme Mezinárodní den seniorů

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Možná o tomto významném dni slyšíte poprvé, nicméně naše babičky, dědečci, maminky, tatínci, strýčkové a tetičky si zaslouží připomenout tento významný den. A my vám v Babičkářství přinášíme pár skvělých tipů, jaký dárek k této příležitosti vybrat.

Den pro naše nejbližší

Téměř každý den je něčím významný. Ať už jde o mezinárodní den čehokoliv nebo třeba svátek či narozeniny našich nejbližších. Zajímavé je, že den dětí, žen, a dokonce i otců je pro většinu z nás dobře známý, ale že se slaví také den seniorů, ví jen málokdo. Přitom tento významný den je v našem kalendáři už od roku 1990, tedy téměř tři desetiletí. Nutno podotknout, že lidí nad 60 let věku každoročně přibývá. Naše populace stárne a prodlužuje se průměrná délka života.

Statistiky hovoří jasně. Od roku 2000 do roku 2016 se u mužů průměrný věk prodloužil o 4,6 let a u žen o 3,8 let. Přesto se ženy obvykle dožívají vyššího věku – v průměru je to 82 let, muži o šest let méně. Zvyšuje se nejen průměrný věk, ale také počet seniorů. V současné době je to v České republice téměř 2,5 milionu lidí, což je více než pětina všech obyvatel a podle statistik lze očekávat, že do roku 2050 to bude dokonce třetina všech lidí žijících u nás. Není tedy divu, že stárnoucí populace představuje obrovskou výzvu pro celou společnost a je třeba seniorům věnovat velkou pozornost. Nejenže se jedná o naše milované rodiče a prarodiče, ale jsou to lidé, kteří mají zkušenosti a touží po zážitcích a společnosti.

Dnes jsou senioři často neuvěřitelně akční. Cestují, sportují, učí se jazyky, studují vysoké školy. Těch možností je mnoho. Někteří lidí dokonce razí heslo, že po šedesátce život teprve začíná.:-)

Příležitost k malému dárku se najde vždy

Možná právě tento fakt představoval podnět k tomu, abychom alespoň pomyslně oslavili Mezinárodní den seniorů, který připadá na 1. října. Je to krásná příležitost, jak potěšit babičku či dědu třeba drobným dárkem.

Mezinárodní den seniorů se slaví po celé České republice různými akcemi, koncerty, a dokonce byly předány ceny Senior roku 2018, což je akce, kterou organizuje projekt SenSen v čele s Boženou Jirků. Právě u příležitosti Mezinárodního dne seniorů pak probíhá předávání cen. Babičkářství akci Senior roku 2018 podporuje a i letos jsme věnovali oceněným seniorům a organizacím jako za jejich práci naše produkty. Například oblíbenou hru Jak to tenkrát bylo? nebo některé novinky, o kterých vám brzy povíme.

Naši rodiče a prarodiče si zaslouží péči a pozornost každý den, ale Mezinárodní den seniorů je skvělou příležitostí, jak jim připomenout, že je máte rádi a záleží vám na nich.