Přáníčka a dárková balení

Nabízíme stylová dárková balení a přání v různém provedení.

Vybrat si

Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 20 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GEIS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma

Při objednávce nad 1.000 Kč doprava zdarma!

Je čas na vánoční pohodu a relaxaci, užijte si svátky na maximum

Je čas na vánoční pohodu a relaxaci, užijte si svátky na maximum

Do Vánoc už zbývá jen pár dní. Je načase zastavit se a přemýšlet o tom, jak, s kým a  čímsi dlouhé zimní večery zpříjemníte. Inspiraci můžeme hledat v době, kdy neexistovaly mobilní telefony, internet, a dokonce ani televize. Zkusme se  trochu inspirovat a věnovat více času a energie svým nejbližším.

Advent dnes a dříve

Zatímco dnes advent pro většinu z nás představuje poměrně náročné období, dříve tento čas lidé využívali spíše k rozjímání. Snažili se zklidnit tělo i mysl a dodržovali půst (ano, jak odlišné od dnešních dnů, že?). To ovšem neznamená, že před sto a více lety lidé neuklízeli, nechystali vánoční výzdobu a vše s tím spojené. Jen to všechno nebylo v takovém shonu.

Naši předci trávili více času s přáteli. Zejména na vesnicích se lidé hojně a často scházeli, povídali si, hráli různé stolní hry, chodili do kostela nebo četli. Dochované zmínky z období adventu před 100 – 150 lety poukazují na to, že v té době býval sníh a mráz daleko častěji než je tomu dnes. Lidé zažívali skutečně bílé Vánoce v té pravé ladovské zimě. Dokonce i hlavní město pokrývala bílá peřina a zamrzala Vltava.

Jak si zpříjemnit předvánoční čas?

 

Hudba– zábava, kterou ocenili naši předci, a ke které se můžeme vrátit i dnes. A to kdykoliv. Nepotřebujete internetové připojení, signál. Hudba provází člověka od narození až do smrti a dokáže na něj silně působit. Ne nadarmo se říká, že hudba je lék. Navozuje stav psychického i fyzického uvolnění a relaxaci. A to ať už se jedná o poslech reprodukované hudby nebo při samotném hraní na nějaký hudební nástroj.

Četba – lidé čtou od nepaměti. Výzkumy poukazují na to, že čtení nejenže stimuluje mozek, ale také významně redukuje stres. A pokud dostanete pod stromeček novou knížku, máte na sváteční večery vystaráno.

Stolní hry, skvělá zábava pro celou rodinu, u které lze zažít mnoho legrace. A je vlastně jedno, jakou hru vyberete, může to být pexeso, karty, nebo Člověče nezlob se. Hry a hlavolamy jsou také perfektním vánočním dárkem pro radost.

Udělejte si pohodlí

V zimě velmi často bojujeme s tím, že je nám chladno. Obrovskou úlevu pak přináší jakékoliv zahřátí, horká vana doplněná vonným olejíčkem nebo solí, ale také třeba vyhřívané bačkory, které krásně prohřejí nohy. Vyhřívané bačkory můžete darovat komukoliv, nejvíce je však ocení ženy. Ty totiž trápí častěji „studené nohy“, které si ne a ne zahřát. A paradoxně platí, že studené nohy často mohou souviset se stresem a únavou. Krásným dárkem pro zahřátí může být i nahřívací polštářek s věnováním.

A samozřejmě nezapomínejte na příjemné vůně, výborný čaj, a hlavně příjemnou společnost svých nejbližších.

Klidný zbytek adventu, krásné Vánoce a šťastný vstup do roku 2019 vám přeje celé Babičkářství.