Přáníčka a dárková balení

Nabízíme stylová dárková balení a přání v různém provedení.

Vybrat si

Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 20 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GEIS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma

Při objednávce nad 1.000 Kč doprava zdarma!

Dvě chodidla máme, tak se o ně postaráme - zdraví nade vše

Dvě chodidla máme, tak se o ně postaráme - zdraví nade vše

Všichni víme, jak důležité je pečovat o své tělo. Vždyť zdraví máme jen jedno! Často opomíjenou částí našeho těla jsou chodila a nohy jako takové. Nezapomínejme při každodenní hygieně ani na ně! Vždyť právě díky chodidlům je nám umožněno stát a chodit.

Lidské chodidlo je neuvěřitelně důmyslně vymyšlený nástroj. Věděli jste, že lidské chodidlo je tvořeno 26 kostmi a 32 svaly a že Achillova pata je největší a nejsilnější šlacha v celém těle, která unese váhu až 1 000 kg? Na zdravém chodidle má člověk asi 1 700 nervových zakončení, díky kterým je velmi citlivé. Přes 90 tisíc potních žláz zajišťuje tepelný komfort, a naopak mazové žlázy na chodidlech téměř chybí. Proto je důležité ploskám nohou dodávat hydrataci a starat se o jejich zdraví jiným způsobem. Na trhu existuje nepřeberné množství různých krémů, gelů a hydratačních koupelí na nohy, stačí si jen vybrat tu správnou péči přesně pro potřeby vlastní nohy.

Velmi důležitý je také správný výběr obuvi, která podporuje zdravé a správné držení těla. V dnešní moderní době člověk tráví většinu dne v uzavřené botě, proto by měl věnovat náležitou pozornost jejímu výběru. Správně zvolená bota by měla respektovat tvar lidské nohy a být dostatečně široká zejména v prstové části. Volíme raději přírodní prodyšné materiály a ohebnou podrážku, aby noha v botě mohla pracovat.

Zastánci celostní medicíny a zdravého životního stylu dokonce tvrdí, že na ploskách nohou jsou uloženy důležité akupresurní body, které dokáží ovlivnit kondici jiných částí lidského těla. Vyzkoušet to můžete třeba díky Reflexním ponožkám na chřipku, které vám pomohou najít reflexní body k rychlejšímu překonání jarní chřipky a nachlazení. 

Deformitou dolních končetin trpí velká část populace a bohužel s tím nic nedělá. Pokud vás bolí například záda či trpíte bolestmi hlavy, je velmi pravděpodobné, že problém se nachází o několik pater níže – v chodidle. S problémy týkajícími se chodidel vám pomůže podiatr či fyzioterapeut zaměřující se na pohybový aparát.

Zde vám přinášíme několik tipů na cviky chodidel, které uleví od bolesti a protáhnou i drobné svaly v chodidle pomohou vám je udržet zdravé:

 •          Sbírání předmětů pomocí prstů a chodidel bez pomoci rukou – zkuste sebrat z podlahy ručník nebo jakýkoliv drobný předmět bez pomoci rukou
 •          Zvedání prstové části z podložky – sedněte si na židli, kolena svírají pravý úhel, pata se opírá o podlahu a zvedejte nárt s prsty směrem k holeni
 •          Protažení celého chodidla – špičkami si stoupněte na nízký stupínek – například práh a zvedejte paty z podložky
 •          Chůze na boso

Jarní a letní měsíce přímo vybízejí k chůzi na boso. Odborníci se shodují, že chůze na boso v nerovném měkkém terénu je pro naše chodidla a celý pohybový aparát velmi prospěšná. Najděte si bezpečné místo, kde nehrozí poranění a zkuste zout boty.  Na zahradě, louce či v lese si můžete masírovat chodila díky nerovnému terénu a různým přírodním povrchům. Masáž chodidel je všeobecně velmi příjemná, prospívá vašemu zdraví, a proto jsme i my v Babičkářství zařadili do naší nabídky skvělou masážní vaničku s možností bublinkové koupele a aromaterapie. Masírovat nohy si tak můžete v pohodlí domova.

Pro úlevu od bolesti nohou a příjemné protažení prstů máme i tzv. Adjustační ponožky, které pomohou ulevit vbočenému palci, srovnat stísněné či kladívkové prsty a příjemně je narovnat třeba při sledování televize.  

„A hlavně nohy v teple“ říká jedno pořekadlo. Zkuste levandulové nahřívací bačkory, které nohy příjemně prohřejí a připraví třeba na reflexní masáž.