Přáníčka a dárková balení

Nabízíme stylová dárková balení a přání v různém provedení.

Vybrat si

Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 20 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GEIS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma

Při objednávce nad 1.000 Kč doprava zdarma!

Světelná terapie pro tělo i duši

Světelná terapie pro tělo i duši

Podzim je tady a s ním i méně slunečního světla. Pro některé z nás může znamenat více pochmurných dnů špatnou náladu a zvýšenou únavu. A když nesvítí skutečné sluníčko, co takhle ho nahradit v tmavých dnech kvalitní infralampou, která prohřeje naše tělo uvnitř a má blahodárné účinky na vnitřní tkáně?

Lidé dřívějších ročníků, ale nej ti, mívají někdy problémy s termoregulací a zahřátím a v ročních obdobích, kdy je méně světla a sluneční záření není tak silné, se špatně zahřejí a cítí chlad po celém těle i v běžném prostředí. Infralampa IL 21 od německé firmy Beurer nabízí terapii infračerveným zářením. Infračervené záření přirozené vysílá i slunce, případně lze nahradit právě některou kvalitní infra lampou. Její účinek je skvělý v tom, že infračervené paprsky pronikají asi 4 cm hluboko pod lidskou kůži a tam působí prohřátí tkání, zlepšení krevního oběhu a celkovou regeneraci těla.

Terapii infračervenými paprsky znali již ve starověké Číně, kdy používali terapii přikládání dlaní na postižené části těla a tím pacientovi ulevovali například od bolesti či jiných neduhů. Naše tělo vyzařuje infračervené záření o vlnové délce 300 – 5000 nm, a přiložením dlaní se energie přenese na druhého člověka.

Dnes jsou mimo infralampy oblíbené také infrausany, které působí na celé tělo člověka. „Dlouhovlnné infrazáření pomáhá zvyšovat metabolismus a krevní oběh, snižuje hladinu kyseliny mléčné, která se akumuluje ve svalech a způsobuje bolest při náročné svalové aktivitě, stimuluje produkci endorfinů (tzv. hormonu štěstí), zabíjí některé nebezpečné bakterie a parazity. A co je nejdůležitější – proniká do tkání a detoxifikuje buňky vibracemi iontové vazby, zlepšuje lymfatický a krevní oběh a přitahju e vápník do buněčných membrán, kde je potřebný k léčebným procesům“ (sauna-centrum.cz).

Infra lampa Beurer IL 21 nabízí skvělou alternativu infraterapie v domácím prostředí, kterou si můžete dopřát kdykoliv. Lampa má výkon 500 W, který je dostačující pro domácí použití, lze naklonit do 5 poloh, takže je ozařování pohodlné a možné je tak ozařovat téměř jakoukoliv část těla. Kvalitní lisované sklo zajistí bezpečnost při domácím použití.

Infralampa lze použít také na kosmetické účely, kdy má velmi blahodárné účinky na kvalitu pleti. Lampu si chválí lidé s pletí se sklonem k akné, kdy infračervené světlo léčí infekční zárodky a pleť se tak doslova zlepšuje před očima.

Teď na podzim lze využít infralampu také jako doprovodnou léčbu při zánětech horních cest dýchacích, nachlazení a rýmě, neboť infračervené světlo prohřeje dutiny uvnitř a rýma a nachlazení nemá šanci.

 

Zkuste letos vymyslet originální dárek pro babičku či dědu, který určitě využijí po celý rok a zpříjemní jim život. Protože zdraví máme jen jedno!

 

Další tipy na skvělé dárky v podobě praktických pomocníků nejen pro babičky a dědy najdete ZDE.