Přáníčka a dárková balení

Nabízíme stylová dárková balení a přání v různém provedení.

Vybrat si

Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 20 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč

 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - DPD 79 Kč
  Česká pošta (Balík Na poštu/ do ruky) 89 Kč
  Česká pošta (Balík do Balíkovny) 65 Kč
  Osobní odběr ComGate (Týniště nad Orlicí) zdarma 


Při objednávce nad 1.200 Kč doprava zdarma!

Nordic walking: Zdravá chůze s mnoha benefity

Nordic walking: Zdravá chůze s mnoha benefity

Odkud se Nordic walking vzal?

Jak už název napovídá – nordic walking znamená v překladu „severská chůze“. Tento sport pochází z Norska. Nejedná se o žádnou novinku, vznikl už v roce 1997 a lze jej popsat jako kondiční dynamickou chůzi v přírodě s pomocí speciálních holí. Chůze s hůlkami se velmi rozšířila i do dalších zemí a dnes už nikoho nepřekvapí, když v přírodě, na horské túře ale i ve městě potká člověka s hůlkami. Přestože tento způsob chůze volí častěji senioři, nevyhýbají se mu ani mladší generace. A to hned z několika důvodů.

Severská chůze totiž představuje ideální trénink pro výkonnostní i rekreační sportovce. Je to navíc skvělý způsob pohybu pro lidi, kteří trpí nadváhou nebo bolestí kloubů. Nordic walking je ve srovnání s klasickou chůzí mnohem šetrnější ke kloubům a vazům dolních končetin. Podle odborníků působí blahodárně i na záda a psychiku. Právě z tohoto důvodu si severskou chůzi s hůlkami oblíbili zejména senioři, pro které je to ideální možnost, jak sportovat i v případě různých zdravotních neduhů.

V čem je chůze s holemi „jiná“?

Jde především o to, že hole představují nejen oporu, ale také pomáhají ke „správné chůzi“ a držení těla. Chůze s holemi spočívá v pravidelném střídání levé nohy a pravé ruky vpřed a naopak. Dochází tak k zapojení nejen dolních, ale i horních končetin, svalů zad a uvolnění šíje. Tento způsob chůze podporuje správné držení těla a usnadňuje dýchání, což je velmi dobré především pro astmatiky. Při chůzi s holemi člověk zapojuje až 90 % svalů v těle, které se prokrvují. Chůze s hůlkami také aktivuje metabolismus, díky čemuž se snižuje riziko onemocnění cukrovkou a zvyšování cholesterolu v krvi. Chůze s holemi je méně náročná, člověk se tak snáz dostane do lepší kondice, a to bez ohledu na věk i váhu.

Není divu, že si nordic walking získal tolik příznivců. A to jak na delších túrách například po horách, tak i na obyčejné „zdravotní“ procházky. Hůlky jsou ideální na výlety i dovolené, a přitom nezaberou mnoho místa.

Jak vybrat hole na nordic walking?

Máte dvě možnosti.  Zaprvé pevné hole, které jsou vhodné pro pravidelný a výkonnostní nordic walking. Jejich pevná délka je přizpůsobena výšce postavy, jsou lehké a odolné. Nebo pak teleskopické hole, které si můžete nastavit sami podle potřeby. Výhodou je, že je ocení i vysocí lidé a jednotliví členové rodiny si je mohou střídat – výška lze individuálně nastavit. Nastavitelné hole jsou skladné a lze je vzít kamkoliv s sebou.

Na trhu existují tři základní typy holí – hliníkové, duralové a karbonové. Hliníkové jsou určené převážně pro rekreační turisty, jsou těžší, ale také cenově dostupnější. Duralové hole jsou ze slitiny hliníku a mědi, jsou pevnější a stále ještě za přijatelnou cenu. Naproti tomu karbonové hole jsou lehké, odolné, ale také dražší. Obecně platí, že čím je člověk těžší, tím více karbonu by měly hole obsahovat.

Další výbavou holí, na kterou je potřeba se při výběru zaměřit jsou

 •          hrot a jeho případné krytí gumovou koncovkou,
 •          materiál a tvar rukojeti, aby se vám hole dobře a pohodlně drželi i při delších trasách
 •          poutko rukojeti a jeho nastavitelnost a případné reflexní prvky
 •          talířky holí – slouží k tomu, aby se hůl nezapichovala ve sněhu/ bahně příliš hluboko

 

Pokud chcete hůlky pořídit sobě nebo svým blízkým, pak se můžete nechat inspirovat na našem e-shopu. Máme v nabídce zvýhodněnou sadu trekingových holí v modré a červené barvě, kterými můžete potěšit například rodiče nebo prarodiče, kteří žijí aktivně. Motivujte je k pohybu, který je pro kvalitní život tak důležitý. Vězte, že tímto dárkem je zcela jistě potěšíte a procházky nebo turistika pro ně bude mnohem příjemnější. Zvolit můžete také tyto trekingové hole s obalem.

Zvládne to každý

Možná budou mít vaše rodiče nebo prarodiče obavy, aby to zvládli. Můžete je však ujistit, že chůze s holemi není technicky náročná. Nordic walking je uvolněný a pohodlný sport, který má řadu benefitů a oblíbí si ho téměř každý.