Přáníčka a dárková balení

Nabízíme stylová dárková balení a přání v různém provedení.

Vybrat si

Doprava a platba

 • Možnosti platby
  Bankovním převodem zdarma
  Platební kartou zdarma
  Dobírka – Zásilkovna 14 Kč
  Dobírka – ostatní 30 Kč
 • Možnosti dopravy
  Zásilkovna 45 Kč
  Kurýrní služba - GLS 79 Kč
  Česká Pošta 89 Kč
  Osobní odběr Černošice zdarma

Při objednávce nad 1.500 Kč doprava zdarma!

Sport i pro dříve narozené

Sport i pro dříve narozené

Milujeme je, obdivujeme, posloucháme jejich příběhy a inspirujeme se jejich zkušenostmi. Jsou to naši dědečci, naše babičky. Někteří tráví stáří s vnoučaty, jiní pletou, hrají hry, cestují… a jiní sportují. A sportují opravdu hodně a rádi. Nezávisle na věku, dokáží svými výkony překonat i výrazně mladší ročníky. Pojďme si představit pár zajímavých sportovců, od kterých se máme všichni co učit.

Láska ke sportu se nezapomíná
K zamyšlení se nad tímto článkem nás dovedla nejstarší krasobruslařka světa, paní Yvonne Dowlen. Krasobruslení bylo vždy její láskou a ani v devadesáti letech se jej nechtěla vzdát. Z jejího posledního vystoupení se rychle stal hit a lidé dojímá až k slzám.

V týmu se to lépe táhne – i seniorům

V roce 2016 byl zaznamenán rekord v nejstarší seniorské štafetě v běhu na 4 x 100 m. Tým reprezentující Městskou část Brno-sever ve složení Miroslav Gregor (nar. 1925), Kamila Zezulová (1928), Jarmila Krátká (1931) a Ladislav Juříček (1931) absolvoval běh na 4 x 100 m. Celkový věk celého týmu byl úctyhodných 349 let, 3 měsíce a 6 dnů. Štafeta dosáhla času 2:54,28 min. a následně byla zapsána do České databanky rekordů v kapitole senioři.

Je tohle vůbec možné?
Johanna Quaas se pyšní jednadevadesátkou, ale rozhodně byste to nepoznali. Johanna se narodila roku 1926 v Německu, a gymnastika jí provázela po celý život. Již několikrát se zúčastnila mezinárodní gymnastické soutěže Turnfest a několikrát ji i vyhrála. Letos skončila na úžasném 4. místě. Doporučujeme, abyste si rovnou pustili video z posledního vystoupení, které řekne více než tisíce slov.

Důchod? Nenechte se vysmát.
Nejstarším profesionálním sportovcem je nejspíš Jerry Barber. Tento profesionální a již legendární golfista si zahrál turnaj PGA tour v neuvěřitelných 77 letech, 10 měsících a 9 dnech. Jerry se narodil roku 1916 a zemřel 1994. Je tedy evidentní, že pokud by neodešel, nejspíš by pár rekordů ještě zlomil a hrál dál.

Nenechat tělo zlenivět
Ne všichni sportovci senioři jsou tak známí, což však nic nemění na tom, že bychom jim mohli kondici jen závidět. Pan Čestmír Jiran měl za sebou bohatý život, ne vždy byl veselý, ale vždy si ho dokázal užívat plnými doušky. Panu Čestmírovi bylo 90 let a stále velmi aktivně sportoval. Podle jeho slov třikrát denně cvičil, ačkoli to nebral jako sport. Spíše jako „údržbu fyzické kondice těch částí, které se snaží lenivět a neposlouchat“. Pan Čestmír se také snažil své poselství předávat dál. Byl Předsedou Seniorské občanské společnosti, členem Rady seniorů města Prachatice a Poradního sboru zdravotně postižených a seniorů. Organizoval akce pro seniory a to nejen kulturní, ale hlavně právě sportovní.
Toto je jen opravdu skromná ukázka toho, že věk nehraje žádnou roli, pokud milujete to, co děláte.

Zanechat vzkaz

* Jméno:
* E-mail: (nepublikován)
   Web:
* Komentář:
Opište kód